Automatické činnosti

http://cinsky-horoskop.najdise.cz/pes =“Content-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>

Možno ste sa pri tom šoférovaní trochu zarazili, ale poznám ľudí, ktorí mi tvrdili, že je pre nich šoférovanie naozaj automatická vec. Každý deň predsa šoférujú tú istú trasu do roboty a naspäť z roboty. Presne tá istá cesta, niekedy dokonca aj tie isté pesničky v rádiu, keď tam majú asi ten istý playlist zapnutý každý deň na rovnaký čas… To je stereotyp, ktorý je tu s nami prítomný.

Ako si tieto zvyky alebo činnosti, ktoré vykonávame neustále spraviť zapamätovateľnejšími?

žena zvádza

Jednoducho.

Pri výkone každej tejto bežnej veci si skúste nahlas vysloviť nejakú somarinu.

Aby ste ma lepšie pochopili, tak si uvedieme príklady:

Keď vypínate sporák, tak si nahlas povedzte tigrovaný slon.

Pri vypínaní žehličky zo zástrčky si môžete vysloviť napríklad potetovaný jazvečík.

Alebo pri vypínaní hocičoho, čo vám robí problém si zapamätať, si vravte napríklad ruskú básničku.

Náš mozog je tak stavaný, že keď náhodou niečo vyhodíme zo svojho stereotypu, tak si na to budeme vedieť lepšie spomenúť, či sme to naozaj spravili. Veď koľko z vás sa pravidelne otáča pred domom, keď si nie sú isté, že vypli žehličku alebo sporák? No tak, prihláste sa. Určite vás je celá kopa. Takýmto jednoduchým, rýchlym a efektným krokom si môžete ušetriť svoje vlastné nohy. Pred domom začnete pochybovať, či ste vypli žehličku. No, v tom vám napadne, že práve keď ste vypínali práčku, tak ste povedali, že dvojmetrový pes kaká lentilky. Kto by si niečo také nezapamätal?

položené nohavičky

Sú to proste také automatické činnosti, že sa nad nimi už ani nepozastavujeme a robíme ich tak ako aj dýchame, hýbeme svalmi alebo rukami. Všetko sa deje bez nášho pričinenia v našom mozgu, ktorý ovláda naše svaly. Keby sme si to uvedomovali a museli stále dávať na to pokyn, tak by náš život rozhodne nebol taký jednoduchý. My na to síce dávame pokyn, ale vnútri v nás v mozgu a mozog potom tento signál vyšle priamo do ruky, ktorá sa má pohnúť. Náš organizmus je jednoducho čarovný. Ale môže byť zázračný, aj náš orgazmus, ak navštívime escort Bratislava.