Cerifikát o spotrebe ku kolaudácii

Ak bývate vo svojom, energie sú povinnosťou pre každého. Určite vám nie jedno, že platíte stovky eur mesačne za vodu, plyn či elektrinu. A už vôbec nie, keď vidíte ako iné stavby majú nízko nákladovú domácnosť a mesačne ich energie nestoja ani 100 €. Nie je za tým nič, čo by ste vo svojej domácnosti nemohli použiť na zníženie spotreby energie aj vy. Chcete nižšiu spotrebu energie vo svojej domácnosti? Ak bývate v staršie nehnuteľnosti a potrebujete rekonštrukciu na to, aby ste platili za vykurovanie či ohrev teplej vody menej, skvelý spôsob je použitie modernej technológie, zateplenie nehnuteľnosti či montáž kvalitných okien.

energetický certifikát

V tomto prípade budete pri obnove staršej nehnuteľnosti potrebovať aj energetický certifikát. Energetické certifikáty sú potrebné ako pri obnove staršej nehnuteľnosti, tak aj pri kolaudácii novostavby. V čom je kolaudácia novostavby z hľadiska energií odlišná? Nová legislatíva káže novostavbám, ktoré ešte len čaká kolaudácia dosiahnuť maximálnu energetickú triedu A0. Čo to znamená? Tak ako aj pri domácich spotrebičoch, aj celková spotreba energie sa radí do energetickej triedy. Energetické triedy sú označené od písmena A po G a energetická trieda A je trieda s vysokou energetickú úsporu.

energetické triedy

Z hľadiska obyvateľov je trieda A0 povinnosťou, ale tiež veľkou výhodou. Počiatočné náklady na osadenie tepelného čerpadla či vzduchotechniky sú vyššie, ale v konečnom dôsledku vám zabezpečia nízke mesačne náklady, čo sa do niekoľkých mesiacov odzrkadlí aj na návratnosti počiatočnej investície. Aj v prípade kolaudácie novostavby budú od vás pri kolaudácii požadovať energetický certifikát, ktorý bude predstavovať výšku energetickej triedy. Či už potrebujete energetický certifikát budov https://www.certifikaciabudovy.sk/energeticky-certifikat/ ku kolaudácii alebo pre obnovu staršej nehnuteľnosti, neváhajte navštíviť euro.mobilnedomy.sk, kde vám vyhotovia energetický certifikát na mieru.