Výber najlepšieho LED pásika

Trendom v osvetleniach sa za posledné desaťročia bez pochýb stala práve LED žiarovka, ktorá ponúka oproti tej klasickej veľké množstvo výhod a môžeme definitívne vyhlásiť, že ide o vynález tejto doby.

Okrem led žiaroviek sa však stali trendom taktiež aj led pásiky, ktoré vnesú do vašich príbytkov originálnu čarovnú atmosféru. Ponúkajú vám rôzne farby, ktoré si vyberáte podľa vašej nálady či preferencií. Pri výbere však narazíte na množstvo parametrov, ktorým je ťažko porozumieť. Neviete si rady s výberom LED pásika Ledprodukt? Žiaden strach, my vám s ním pomôžeme.

294_led-pas-sq600-12v-9-6w-m-850lm-m

Medzi prvú informáciu, ktorá sa udáva pri led pásoch je čip, ktorým je pásik osadený. Existujú dva typy takýchto čipov. Prvý z nich, čip SMD3528 obsahuje iba jeden čip, ktorý býva spravidla menej výkonnejší, no pri porovnávaní výkonnosti treba pozerať hlavne na počet Wattov. Tento typ nájdete pri pásoch ktoré majú 60 LED/m s príkonom 4,8W/m alebo 120 LED/m s 9,6W/m. Tieto pásy zväčša svietia veľmi nahusto a ponúkajú farebné farby, teplú bielu a studenú bielu.

5m-led-pasik-60ledm-smd3528-studena-biela-ip20-12v

Druhý typ čipu je SMD5050, ktorý obsahuje až tri čipy. Tieto čipy nájdeme pri pásoch s 30 LED/m a príkonom 7,2W/m alebo s 60 LED/m a príkonom 14,4Wm. SMD5050 Znamená to teda, že nesvietia tak nahusto, ale za to výrazne. Najčastejšie ich nájdete na kuchynských linkách alebo na miestach, kde sa vyžaduje žiarivé a silné svetlo.

Čísla, ktoré tvoria názov čipu sú rozmery LED žiarovky,teda prvý typ má ledku s rozmerom 3,5mmx2,8mm a druhý typ 5mmx5mm. Každý typ pásiku je vhodný na iné miesta, preto treba zvážiť fakt, kde ho budete potrebovať vy.

Ďalším parametrom je aj dĺžka pásu, ktorá môže byť od niekoľkých centimetrov do desiatok metrov. Ak plánujete kúpu led pásu, veríme, že sme vám v tomto článku pomohli a že budete spokojní s výberom LED pásu a nebudete ľutovať jeho kúpu.