Čo si môžeme kúpiť za peniaze?

Niektorí ľudia si myslia, že kúpiť sa dá v dnešnej dobe všetko. Ale má to jeden háčik. Tá myšlienka je z 90% správna. V dnešnej dobe si za peniaze kúpite skutočne skoro všetko. Zdôrazňujem to slovíčko skoro. Nové auto, nové topánky, návštevu kaderníčky, lietadlo, jednoducho čokoľvek hmotného, ​​na čo si spomeniete.

s

A to už vám môže trochu napovedať. Čo?

No predsa to, že za peniaze si môžete kúpiť skutočne veľa vecí. Ale existujú veci, ktoré si nekúpite. A to je zdravie, pravá láska a priateľstvo. Len si predstavte túto situáciu. Predstavte si, že ste milionár, máte veľkú vilu s nádhernou záhradou, bazénom, vírivkou, kinom. Máte upratovačky, ktoré vám pravidelne chodia upratovať a jedlo ani nemusíte variť, pretože si ho môžete kúpiť. Jednoducho na to máte peniaze. Potom sa ale niečo zlomí a náhle ochoriete nejakou vážnou chorobou. Je úplne jedno, akú. Na konte máte plno peňazí, ale kúpite si za ne zdravie? Môžete si zaplatiť hneď za to, aby ste boli zdraví a aby choroba odišla?

s

Bohužiaľ nemôžete. Takže aj keď si niekto myslí, že naozaj všetko na svete sa dá kúpiť, tak to tak nie je. Jasne, bez peňazí sa dnes asi ťažko zaobídete, a aspoň trochu ich potrebujete. Ale aspoň podľa môjho názoru si myslím, že to nie je to hlavné, čo je v živote najdôležitejšie. Dôležitejšie sú úplne iné hodnoty.. ako som už povedala, to zdravie vám žiadne peniaze nenahradí. A radšej by som bola chudobnejšia a zdravá, než vážne ochorieť a trápiť sa. Peniaze nie sú všetko na svete. Možno má niekto taký pocit, ale iba dovtedy, kým zistí, že hodnota peňazí tkvie v tom, že si môžete kúpiť materiálne veci. Ale zdravie, lásku, kamarátstvo a podobne určite nie. Možno má niekto aj iný názor, ja mu ho neberiem. Len som si myslela, že by tento článok niekoho mohol inšpirovať alebo mu možno mohol pomôcť máličko otvoriť oči.