Čo vieme o sexe

O sexe trenčín by som toho mohla rozprávať fakt veľa. Mám veľa sexuálnych skúseností. Ale nie každý ich v dnešnej má toľko a možno niekto nevie, čo má v posteli robiť. Dnes si zhrnieme to, čo si o sexe myslím ja a vďaka tomu, že mám celkom dosť skúseností, by som vám mohla odovzdať aj nejaké tipy, ako na mužov. Niekto v manželstve rieši napríklad to, že sa vytratila vášeň a skôr je z toho taký zvyk a rutina. Ja si myslím, že tá vášeň ide „obnoviť“ vždy, ale musí chcieť oboch, nemôže sa snažiť iba jeden a ten druhý nerobiť nič. Snáď chápete čo tým myslím. Takže – základ je robenie kompromisov. Napríklad si vezmeme úplne banálnu situáciu: manžel chce na večeru sviečkovú na smotane a vy napríklad rybu so zemiakovou kašou.

s

No a aký z toho vychádza kompromis? Že napríklad dnes urobíte sviečkovú a zajtra rybu. Je to pre obe strany taký ústupok. A nie je potrebné sa hádať kvôli úplným prkotinám, väčšinou to ide vyriešiť v pokoji. A ohľadom intímnej stránky? Keď máte radi to isté, tak je to veľká výhoda. Pokiaľ ale napríklad vidíte, že už z vás muž nie je vzrušený alebo vás odmieta v sexe a nechce sa vás dotýkať, čo takto sa o tom porozprávať? Komunikácia je jednoducho základ a bez tej nezmôžete nič. Ja som si tiež myslela raz, že problémy vyriešim mlčaním, no ale stal sa presný opak. Akurát som to zhoršila.

s

Takže s partnerom si vždy sadneme a komunikujeme. Čo jeden druhému vadí a snažíme sa nájsť nejaké riešenie. A trúfam si povedať ja za seba, že pokiaľ sa nerozchádzate v názoroch na dôležité veci, tak sa to vždy dá nejako riešiť. A čas od času partnera prekvapím, urobím výbornú večeru, zapálim sviečku, urobíme si romantický večer len vo dvojici. A verte mi, že práve tomuto vzťahu len prospieva. Občas je tiež potrebné urobiť si čas sami na seba a potom bude aj váš vzťah kvitnúť a posúvať sa dal.