Pena alebo pružina?

Každý z nás potrebuje spánok. Niekto viac niekto menej. Dôležité je, aby ste mali kvalitný spánok. Za kvalitným spánkom stojí veľké množstvo rôznych faktorov. Ľudia, ktorí majú v práci stres, ľudia, ktorí majú zlú životosprávu či ľudia, ktorí majú vymenený spánkový režim v dôsledku práce. Za kvalitným spánkom však vo veľkej miere stojí aj matrac. Matrac do postele. Určite ste už riešili výber vhodného matraca do postele. Aj keď matrac nie je finančne lacná záležitosť, mali by sme vyberať tento produkt nielen z hľadiska ceny, ale najmä z hľadiska kvality. Matrac nie je iba otázkou komfortu, ale aj nášho zdravia. Vo veľkej miere matrac vplýva na problémy nášho pohybového aparátu akými sú napríklad skolióza či iné ortopedické ťažkosti.

matrac

Najmä v prípade, ak už takýmto ochorením trpíte, zle zvolený matrac môže vašej diagnóze ešte viac uškodiť. V prípade ortopedických pacientov a pacientov so zdravotnými ťažkosťami pohybového aparátu sú najvhodnejšie taštičkové matrace. Taštičkový matrac je tvorený množstvom menších pružiniek, ktoré sú obalené výplňou. Z tohto hľadiska sú taštičkové matrace strednej tvrdosti čo zabezpečuje možnosť jednoduchého pohybu na matraci aj pre ľudí, ktorým vstávanie z mäkkého matraca robí ťažkosti.

posteľ

Ak nie ste ortopedický pacient a hľadáte najlepší matrac pre bežného, zdravého človeka vybrať si môžete z matraca penového alebo pružinového. Medzi týmito dvoma matracmi jeden veľký rozdiel. Penový matrac je mäkký, tvorený pamäťovou penou, ktorá sa tvaruje podľa tvaru vášho tela. Na rozdiel od toho, pružinový matrac je tvorený jednou veľkou tvrdou pružinou, ktorá zabezpečuje tvrdší pocit pri spánku. Každý má iný typ postavy, má inú váhu iné preferencie. Zatiaľ čo jeden preferuje tvrdý matrac, iný sa vyspí dobre iba na matraci mäkkom. Najlepšie matrace nájdete na Segum.sk.