Podložky pre každú drevenú terasu

Snívate o terase, ktorú si sami postavíte presne podľa vašich predstáv? Máte v hlave presný plán o stavebnom postupe? Radi by sme vás upozornili na to, aby ste nezabudli na terasové podložky. Tie totiž zohrávajú veľmi dôležitú úlohu v životnosti vašej terasovej podlahy. Umiestňujú sa pod terasové dosky a vytvárajú tak medzeru medzi nimi a konštrukčnými hranolmi. Táto medzera vytvára miesto pre odtok vody a zabezpečuje tak suchosť podlahových dosiek, čo je samozrejme veľmi dôležité pre ich dlhú životnosť a odolnosť pred vonkajšími vplyvmi. Medzi veľmi obľúbené terasové podložky patria podložky QUADRO H.

terasa

Pri použití týchto dištančných podložiek nie je potrebné používať žiadne ďalšie oddeľovacie prvky. Okrem vlhkosti riešia aj problém s hlukom a vibráciami, pretože ich výrazne tlmí. Môžete ich použiť pri výstavbe terase z akéhokoľvek dreva za použitia nerezových skrutiek. Sú veľmi odolné a hravo odolávajú aj mrazu. Ani vysoká teplota im nerobí problém. Jedno balenie týchto terasových podložie vám stačí na približne 6,5 m2. V jednom balení nájdete 100 ks terasových podložiek. Iný typ terasových podložiek predstavuje model tlmiacej podložky PREMIUM, ktorá má rozmery 4 mm x 80 mm x 40 mm. Podložky obsahujú 10% EPDM.

dom s terasou

Aj tieto podložky chránia drevo pred vlhkosťou a tlmia zvuky krokov. Podložky sú 100% recyklovateľné. Vyznačujú sa vyššou nosnosťou a životnosťou ako klasické terasové podložky. Je možné ich aj stohovať, a to maximálnej výšky 40 mm. Tieto konkrétne terasové podložky bez problémov odolajú aj pare, vode a nepriaznivým poveternostným podmienkam. Prezrite si zaujímavú ponuku e-shopu Quadrofixing a vyberajte si z kvalitných produktov, medzi ktorými nájdete už spomínané dištančné podložky, kotvenie, fasádne skrutky, terasové skrutky, terasové klipy, hliníkové profily, ale aj terasovú dlažbu a terasové drevo.