Sklo všade kam sa pozriete

Za sklo v domácnosti je väčšina z nás zvyknutá na okná. A tam to vo väčšine domácnosti končí. No sklo má v moderných nehnuteľnostiach aj oveľa viac využití. Tento rok sú mimoriadne populárne sklenené steny. Sklenená stena je veľmi štýlový spôsob, ako domácnosť či iný priestor izolujete miestnosti, minimalizujete tlmenie zvuku a hlukov a dodáte priestoru príjemnr tepelný komfort a otvorený koncept. Pritom všetkom bude miestnosť, ktorá je izolovaná sklenenou stenou pôsobiť zúčastnene v otvorenom interiéri. Sklenené steny moderne rozdelia priestor, no osobný kontakt zostáva zachovaný.

sklenená stena

Aký typ sklenenej steny si môžete zadovážiť?

Sklenené steny najčastejšie využívajú zamestnávatelia vo svojej firme. V moderných priestoroch rôznych spoločnosti sú celosklenené steny veľkým hitom. V otvorených konceptoch kancelárií má každý svoje súkromie, ale zachovaný je otvorený spôsob komunikácie. Sklenenú stenu sa však nebojte použiť aj vo svojom interiéri. Ak máte vo svojej domácnosti kanceláriu, takáto sklenená stena je skvelý spôsob. Sklenená stena so zabudovanými dverami je však dobrá voľba aj na prechodné dvere do domácnosti. Sklenené dvere spolu so sklenenou stenou sa často používajú ako druhé dvere za vchodovými dverami. Zabezpečíte si tak menší únik tepla, ale stále budete mať pocit otvoreného interiéru.

sklenená stena

Sklenené steny sa posledné roky často využívajú aj na zimnú terasu. V prípade, že zriaďujeme zimnú terasu určite počítame s výhľadom na okolitú prírodu. A práve preto sa nebojte použiť čo najviac skla, aby vám umožnilo dokonalý výhľad. Sklenenú stenu môžete použiť aj v tejto sfére. Sklo používané na sklenené steny je bezpečnostné a môže mať rôzne podoby. Väčšina ľudí sa rozhodne pre číre, čisté sklo. No ak potrebujete zvýšiť súkromie miestnosti, zvoliť si môžete takisto matné alebo nepriehľadné sklo. Potrebujete inšpiráciu? Navštívte internetovú stránku lmmont.sk a pozrite si sklenené steny v interiéri.