Život s počítačom

Život s počítačom nám uľahčuje každodenný život. Mnohí trávia na PC veľmi veľa svojho času a neuvedomujú si, aké zdravotné problémy si môžu privodiť práve dlhodobým sedením pred počítačom. Či už ste na mobile, na počítači alebo na laptope, určite vám to škodí na zdraví. Ako tomu predísť? Odpoveď je až príliš jednoduchá. Obmedzete čas, ktorý venujete práve internetu a prehliadaniu rôznych noviniek na webových stránkach. Áno, je ťažké mu odolať alebo stále si pozerať, čo sa vo svete alebo vo vašom okolí deje. No mali by ste to premyslieť. Stojí vám vysedávanie za počítačom naozaj za to? Práve dlhé sedenie za počítačom vám môže spôsobiť zdravotné problémy s vašou chrbticou. Ďalšou nevýhodou je určite obezita. Častokrát ľudia bez pohybu vysedávaním za počítačom priberajú. Nemajú správny a častý pohyb, a preto priberajú na svojej váhe.

Počítač

Dnes je doba, kedy všetko riešime pomocou internetu. Potrebujeme byť informovaný, platíme pomocou internetu, kupujeme si rôzne potreby pre náš osobný život a domácnosť a neuvedomujeme si, koľko hodín denne presedíme za internetom. Internet a počítač je v dnešnej dobe veľmi potrebný a aj nevyhnutný. Robíme na ňom naozaj všetko. Avšak nemali by sme myslieť aj na naše zdravie? Veľkou nevýhodou je, že si aj kazíme oči. Príliš časté a dlhé pozeranie do obrazoviek, či už počítača, mobilu a podobne, nám ničí naše oči. Určite nám naše oči nepoďakujú.

 

Prehliadač

Pomocou počítača a internetu si prehliadame najnovšie informácie a webové stránky, ktoré nás zaujímajú. Celý dnešný svet sa točí okolo počítača. Všetci sme si na to zvykli. Musíme byť neustále online, byť pohotoví a pripravení, keď sa niečo deje. Chceme ako prví vedieť, čo sa deje v našom okolí. No, je to naozaj také potrebné? Ani si nevieme predstaviť, čo robili ľudia v minulosti, keď nebol internet. Nebolo to tak dávno. No je digitálna doba. Mnohí to považujeme za veľmi užitočné. Ak chceme niečo vybaviť, nemusíme utekať do danej predajne, ale môžeme si to vybaviť pomocou internetu a ich webovej stránky.

Internet sa stáva čoraz nebezpečnejším aj pre naše deti. Čoraz v mladšom veku im rodičia dovolia byť na internete. Podľa mňa by každý jeden rodič mal zvážiť, či je pobyt na internete naozaj pre ich dieťa potrebný a nevyhnutný. Dieťa by sa malo vzdelávať alebo tráviť čas vonku so svojimi kamarátmi. Veľa detí radšej sedí doma za počítačom, a pritom vonku svieti krásne slniečko. Je to veľmi smutné, že sa nestaráme o svoje zdravie a zdravie našich detí. Mali by sme sa im viac venovať. Nechýba to aj vám?