Máte tvrdú vodu?

Voda je pre život každého z nás mimoriadne dôležitá. Bez pitnej vody by sme prakticky nežili. A na Slovensku máme to šťastie, že pitnú vodu máme. No nie v každej krajine je pitná voda samozrejmosťou. A už vôbec nie v takej miere, ako je to u nás. Stačí otočiť kohútikom a pitná voda sa nám leje v nekonečnom množstve. Pitnou vodou dokonca tak plytváme, že ju používame aj na sprchovanie, umývanie rúk, riadov, prakticky na všetko. To, že máme pitnú vodu je veľkou výhodou no niektoré domácnosti majú s pitnou vodou menšie problémy.

pitná voda

Aj pitná voda môže mať určité nedostatky, ktoré je potrebné odstrániť, aby bola plnohodnotne zdravá. Vo vode sa nachádzajú rôzne baktérie, sinice či ľudia majú problém s tvrdou vodou. Niekedy ani netušíme, akú vodu vlastne pijeme. Pri baktériach si nikdy nie ste istí. Voľným okom viditeľné nie sú a preto na zistenie baktérii vo vode je dôležitá analýza vody. V prípade analýzy vody a jej následnej dezinfekcie sa neváhajte obrátiť na vodaservis.sk.

pitná voda

Tvrdá voda.

Veľkým problémom na Slovensku je voda, ktorá sa vyznačuje veľkou tvrdosťou. Tvrdá voda je pitná a nemá až taký zásadný vplyv na naše zdravie. Tvrdú vodu si však v domácnosti veľmi rýchlo všimnete. A to najmä na rýchlovarnej kanvici či hrncoch. Po vyparení vody z kanvice či hrncov ostávajú tieto spotrebiče biele. Tvorí sa na nich vodný kameň, ktorý je veľmi ťažko odstrániteľný. Ľudia mávajú s tvrdou vodou takisto problémy s čistením vodovodných batérií či celkovo čistením umývadla a vane. Vodný kameň je v takomto prípade estetickým problémom, ale v prípade, že kanvicu nebudete od samotného kameňa čistiť, riskujete aj menšie zdravotné problémy. Riešenie je však veľmi jednoduché. Na trhu je zmäkčovač vody do domu https://www.vodaservis.sk/zmakcovace-vody/. Ak máte aj vy problémy s vašou tvrdou vodou v domácnosti, neváhajte sa obrátiť na vodaservis.sk.