Ranné vtáča

Meditácia sa nám skoro všetkým spája s večerom a večernými aktivitami. Avšak nemusí tomu byť tak. Meditovať sa dá počas celého dňa. Treba si len vybrať čas, ktorý vám najviac vyhovuje. Napríklad aj meditácia ráno je úplne super. Pýtate sa aká je meditácia na ráno a čím sa odlišuje od tej večernej? Odpoveď je veľmi jednoduchá ničím. Je to len a len o tom, kto si čo zvolí, a z ktorej časti dňa si vyhradí nejaký ten čas na meditáciu. Meditácia ráno je výborná v tom, že ťa naštartuje do nového dňa. Možno si zle spal, alebo sa ti niečo zlé snívalo.

meditácia

Vďaka meditácií a pozitívnemu mysleniu, to však môžeš ľahko eliminovať a pripraviť sa tak na nový deň plný sily a energie. Mnohí významní ľudia vstávajú veľmi skoro, aby si stihli vyhradiť ešte čas pre seba, napríklad aj na meditáciu. Zavrú sa do svojej pracovne alebo do inej miestnosti, pustia si relaxačnú hudbu a snažia sa dostať do nejakého vnútorného pokoja, kde sa nájdu sami so sebou, aby niektoré veci mohli vidieť ľahšie a jasnejšie. Skús meditáciu ráno aj ty, vstaň o niečo skôr, aby si eliminoval stres z toho, že sa musíš ponáhľať do práce, školy a pod.

ranná meditácia

Pretože meditácia sa v strese robiť nedá a ako každá vec potrebuje nejaký ten čas aj tvoju pozornosť. Nájdi si tiché miesto v tvojom byte či dome, ráno ich budeš mať určite dosť a ostaň chvíľu len sám so sebou. Z hlboka sa nadýchni a uvedomuj si svoje telo, rozmýšľaj nad sebou. Vnímaj sám seba! Ak máš možnosť zapnúť si niekde hudbu, bude to skvelé doplnenie tvojej meditácie, alebo si ju môžeš pustiť priamo na slúchadlá, to ti ešte viac izoluje rušivé zvuky z vonku a nezobudíš ostatných členov v domácnosti. Niekedy stačí len pol hodinka tvojho ranného času a do nového dňa môžeš vykročiť úplne inak – pozitívnejšie. Skús rannú meditáciu aj ty, ak ti nebude vyhovovať vôbec sa tým netráp, môžeš si zvoliť akúkoľvek inú časť dňa.